Netflix, ilk iki sezonunda Kolombiyalı ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hikayesini anlattığı dizisi ‘Narcos’un üçüncü sezonu için, akıllarda kalacak bir reklam kampanyası yürüttü. Dizinin 1 Eylül 2017’de yayınlanan üçüncü sezonuna konu olan Cali karteli’nin o dönem kullandığı dağıtım ağında İstanbul’un da yer aldığı bilgisi verilen reklamda, İstanbul Boğazı’ndan geçen bir yük gemisine “Kolombiya’dan Sevgilerle” pankartı asıldı.

Netflix Türkiye’nin sosyal medya hesaplarından duyurduğu reklamda, Cali’deki bir firma tarafından gönderilen kargoya ait “Boğaz Geçiş İzin Belgesi” de yer aldı. Paylaşılan postta ayrıca “Cali Kartel 90’larda bölgesel dağıtım merkezlerinden biri olarak İstanbul’u kullandı. 20 yıl sonra, tekrar buradalar.” mesajı yazıldı.

Kolombiya’dan sevgilerle! #Narcos tüm bölümleriyle sadece Netflix’te.

A post shared by Netflix Türkiye (@netflixturkiye) on

‘Narcos’un ilk iki sezonunda Wagner Maura tarafından canlandırılan Pablo Escobar’ın başında olduğu Medellin Karteli’nin yükseliş ve çöküş öyküsünü anlatmıştı. İkinci sezonun sonunda Escobar hikayesine son veren dizinin üçüncü sezon için onay aldığı haberi duyulduğunda, bu durum izleyenler tarafından şaşkınlık ve merakla karşılanmıştı.

Dizinin aynı zamanda uygulayıcı yapımcılarından olan yönetmen Jose Padilha da, o dönem ‘Narcos’un hikayesinin yalnızca Escobar’ın hayatından ibaret olmadığını, başrolde uyuşturucu ticaretinin yer aldığını söylemişti. Yapımcılardan biri olan Eric Newman da aynı şekilde dizinin sadece Medellin karteli ve lideri hakkında olmadığını açıklayarak, “Narcos kokain hakkında, kokain Escobar’dan sonra da varoldu. O yüzden devam etmeme izin verdikleri sürece devam edeceğim.” demişti. Newman ayrıca, “Dizinin adına Pablo Escobar değil de Narcos dememizin bir nedeni var. Dizi daha çok ticaret hakkında. Pablo’nun dışında da diğer uyuşturucu kaçakları mevcut, haliyle bahsedebileceğimiz oldukça fazla hikaye var.” açıklamasını yapmıştı.

Üçüncü sezonunda, Kolombiya’da yer alan Cali kartelinin anlatıldığı dizinin, dördüncü sezonunda ise Meksika kartellerine yer vermesi bekleniyor. Reklam kapsamında yer alan sosyal medya postlarına aşağıdan göz atabilirsiniz.