Yaklaşık 10 yıl boyunca sayısız girişimin olduğu ancak ancak hepsinin sonuçsuz kaldığı Freddie Mercury’nin biyografik filmi geçtiğimiz yıl yönetmeni ve başrol oyuncusunu bulmuştu. Yönetmenliğini Bryan Singer’ın üstleneceği ‘Bohemian Rhapsody’ isimli filmde, Mercury’yi ise ‘Mr. Robot’ dizisindeki performansıyla dikkatleri üzerine çeken Rami Malek’in canlandıracağı duyurulmuştu.

Senaryosunu Justin Haythe ile Anthony McCarten’ın kaleme aldığı film, Queen grubunun solisti Freddy Mercury’nin 70’lerde yükselen ve 1985 tarihli meşhur Live Aid konserine dek uzanan kariyerini konu alıyor.

Çekimleri halen devam eden filmden geçtiğimiz hafta ilk görsel de yayınlanmıştı. Rami Malek’in Freddie Mercury’ye oldukça benzediği film, Queen hayranları başta olmak üzere sinemaseverler tarafından da merakla beklenmeye başlamıştı. Dün ‘Bohemian Rhapsody’den bir klip daha yayınlandı. Videoda Rami Malek’in canlandırdığı Freddie Mercury’nin sahneye çıkışına, platformda yürüyüşüne ve ‘Bohemian Rhapsody’ şarkısını seslendirmek üzere piyano başına geçişine sanatçının gerçek görüntüsüyle karşılaştırılmalı olarak yer verilmiş.

Kadrosunda Rami Malek’in yanı sıra Mike Myers, Lucy Boynton, Joseph Mazzello ve Ben Hardy’nin yer aldığı ‘Bohemian Rhapsody’nin vizyon tarihi ise 25 Aralık 2018 olarak duyuruldu. Yayınlanan klibe aşağıdaki bağlantıdan göz atabilirsiniz.