Ana sayfa Haberler Filmler Emre Yeksan’ın Yeni Projesi ‘Yuva’, Biennale College – Cinema’nın Finanse Edeceği Üç...

Emre Yeksan’ın Yeni Projesi ‘Yuva’, Biennale College – Cinema’nın Finanse Edeceği Üç Filmden Biri Oldu!

Venedik Bienali çerçevesinde bu sene altıncısı düzenlenen Biennale College – Cinema, Anna Maria Aslanoğlu’nun (istos film) yapımcılığını yaptığı Emre Yeksan’ın yeni projesi ‘Yuva’yı desteklenmeye aday on iki projeden biri olarak belirlemişti. Jüri, on iki proje içinden ‘Yuva’nın da aralarında bulunduğu üç filme 150’şer bin avro finansman sağlanmasına karar verdi. ‘Yuva’ programa Türkiye’den seçilen ilk film. Üç proje 3-6 Aralık ve 11-15 Ocak arasında Venedik’te düzenlenecek iki atölyeye katılacak. Yaza kadar tamamlanması beklenen filmler, önümüzdeki yıl düzenlenecek 75. Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapacak.

‘Yuva’, ormanda münzevi bir hayat yaşamayı seçmiş Veysel ile onu şehre götürmeye gelen kardeşi Hasan’ın yüzleşme hikâyesini anlatıyor.

KÖRFEZ, Tiflis Film Festivali’nde Uluslararası Yarışma’da!

Emre Yeksan’ın senaryosunu Ahmet Büke’yle birlikte yazdığı başrolünde Ulaş Tuna Astepe’nin yer aldığı ilk filmi ‘Körfez’ uluslararası festival yolculuğuna Tiflis ile devam ediyor. ‘Körfez’, 4-10 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Tiflis Uluslararası Film Festivali’nde 8 ve 9 Aralık günlerinde Uluslararası Yarışma bölümünde gösterilecek.

Prömiyerini Venedik’te yapan film 24. Uluslararası Adana Film Festivali’nden Jüri Özel ve 54. Ulusal Yarışma’dan En İyi Senaryo ödüllerini kazanmıştı. Filmin Venedik’ten sonra uluslararası festival yolculuğu sırasıyla 25. Hamburg Film Festivali, 41. São Paulo Uluslararası Film Festivali, 14. Sevilla Film Festivali ve 30. Exground Film Festivali ile devam etmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın