Birkaç yıl önce senaryosunu Aaron Sorkin’in kaleme alacağı Lucille Ball’un biyografik filmi duyurulmuştu. Lucille Ball’u ünlü oyuncu Cate Blanchett’ın canlandıracağı proje hayata geçirilemeden rafa kaldırılmıştı. Amazon Studios’un filmin haklarını satın almasıyla proje yeniden gündeme geldi.

‘Lucy and Desi’ ismiyle duyurulan film, ‘I Love Lucy’, ‘The Lucy–Desi Comedy Hour’, ‘The Lucy Show’, ‘Here’s Lucy’ ve ‘Life With Lucy’ programlarıyla tanınan ünlü Amerikalı komedyen Lucille Ball’un ‘The Lucy–Desi Comedy Hour’da birlikte yer aldığı ve gerçek hayatta da eşi olan Desi Arnaz ile olan aşk ve iş ilişkisine odaklanacak. Kadroda yer alacak olan diğer isimlerin henüz duyurulmadığı projede, Desi Arnaz için düşünülen ilk ismin Javier Bardem olduğunu da ekleyelim.

Ball ve Arnaz’ın çocukları Lucie Luckinbill ve Desi Arnaz Jr.’ın onay verdiği ve dahil olduğu filmin yönetmeni ise henüz belli değil. Yönetmenlik için düşünülen isimlerden biri olan Aaron Sorkin’in ilk yönetmenlik çlışması olan ‘Molly’s Game’ de sonbaharda vizyona girecek. Belki filmin yapımcıları bu filmin başarısına/başarısızlığına bakarak yönetmenlik koltuğu için Sorkin’i seçebilir.